Ylivieskan jääkarhut hakee valmennuspäällikköä
Julkaistu: 30.04.2023 21.50

Ylivieskan jääkarhut hakee valmennuspäällikköä

Ylivieskan jääkarhut hakee osa-aikaista valmennuspäällikköä. Työsuhde alkaa 1.8.2023 tai sopimuksen mukaan.

Hakuaika 1.-21.5.2023.

Valmennuspäällikkönä tuet valmennuksen kehittämistä ja vastaat valmentajien kouluttautumisesta. Vastaat seurassamme kiekkokoulutoiminnan suunnittelusta ja organisoinnista. Toimenkuva sisältää myös jonkunverran hallinnollisia tehtäviä, kuten pelaajasiirroista ja pelisäännöistä vastaamista. Toimit myös seurojen välisen yhteistyön sekä jääkiekkoliiton yhteyshenkilönä ja valvot seuran linjausten toteutumisesta.

Lähde mukaan kehittämään elinvoimaisesta seurastamme entistä parempaa. Toimi heti ja laita hakemus tulemaan, aloitamme haastattelut jo hakuaikana ja paikka täytetään sopivan henkilön löytyessä!

Lisätietoja pj Markku Orpana 044 977 5680

Ylivieskan Jääkarhut ry

www.ylivieskanjaakarhut.fi


Seuran sähköposti

yjk@ylivieskanjaakarhut.fi